Calamian Islands

Souostroví Calamian se nachází na severu provincie Palawan. Toto souostroví je tvořeno stovkami ostrovů. Mezi největší ostrovy patří Busuanga, Culion a Coron. Souostroví Calamian je ideálním místem pro jízdu na kajaku, trekking v horách a také takzvaný „island hopping“ (pod tímto názvem se skrývá návštěva ostrůvků, pláží, jezer a dalších skrytých míst na pronajaté lodi). Souostroví Calamian Islands je také světoznámou potápěčskou lokalitou s množstvím potopených japonských vraků z druhé světové války. Calamian Islands ovšem nenabízí k potápění pouze vraky válečných lodí, ale také korálové útesy, potápění v jeskyni Catedral Cave a také potápění v sopečných jezerech. Hlavním centrem souostroví je město Coron nacházející se na ostrově Busuanga. Coron je centrem pro poznávání tohoto souostroví a nachází se tam také mnoho ubytovacích zařízení.

Calauit Island

Calauit Island je přírodní rezervace, safari, které bylo založeno v roce 1977 a nachází se na severním cípu ostrova Busuanga. Z Keňské Mombasy sem bylo v roce 1977 přivezeno 104 zvířat o osmi druzích. Mezi africké zvířata která sem byla přivezena patří – žirafy, zebry, gazely, impaly a další. Ti zde žijí v symbióze s místními druhy jako je orel, želva, krokodýl, páv mnoho dalších včetně stovek ptáků. V minulosti se rezervace potýkala s problémy, že někteří dozorci prodávali zvířata ke střelbě a do dnes se vedou spory o půdu kterou místní museli rezervaci uvolnit. I přes toto všechno je Calauit Island jedinečným místem k návštěvě, kde lze pozorovat život afrických zvířat v symbióze s domorodými zvířaty všeho druhu. Některá zvířata jzde jsou natolik krotká, že je možné je ve volné přírodě i krmit.

Ostrov Coron

Ostrov Coron patří mezi největší ostrovy v souostroví. Tento ostrov je téměř neobydlen a vyznačuje se nádhernou přírodou a překrásnými plážemi. Mezi nejkrásnější pláž nejen na Coron, ale také na Filipínách patří Banol Beach. Banol Beach je obklopena krásnými vápencovými skalami, voda je zde neuvěřitelně modrá a průzračná, můžete zde dokonce vidět malé ryby či medúzy, a písek zde můžete nalézt možná bělejší a jemnější než na Boracay. Vstup na tuto pláž je zpoplatněn 100 Php.

K dalším místů na ostrově Coron patří určitě jezero Barracuda Lake. Barracuda Lake je termální jezírko které se vyznačuje přítomností jak slané tak i sladké vody. V prvních čtyřech metrech se nachází sladká voda a hloubějí již pouze slaná voda. K další zajímavosti Barracuda Lake patří jeho teplota. Teplota vody na povrchu je asi 28° Celsia, přičemž teplota zůstává konstantní až cca do 14 m a poté se prudce ohřívá až na 40° Celsia. Za normálních okolností by teplá voda stoupala, ale v případě Barracuda Lake spodní voda obsahuje značné množství vápencových solí, která vytváří teplo. Krajina v a okolo Barracuda Lake je jedinečná. Cestu k Barracuda Lake lemují nádherné vápencové utvary a samotné jezero a jeho čirá voda je nádherné. Toto místo je také oblíbená potápěčská lokalita. Barracuda Lake pod vodou nabízí několik endemických druhů a pokud budete mít štěstí budete moci zahlédnout i barakudu.

Ostrov Culion

Tento ostrov patří k větším ostrovům v souostroví. Jediné město nacházející se na ostrově je město Culion. Culion se proslavil zvláště jako ostrov pro nemocné leprou. V roce 1908 sem bylo zavlečeno několik stovek nemocných a ve dvacátých letech dvacátého století zde bylo již na 4000 nemocných. Dnes tuto historii připomíná muzeum, které je zřízeno v nemocnici a je považováno za jedno z nejzajímavějších muzeí na Filipínách. Nachází se zde mnoho originálních fotografií a záznamů o pacientech, které můžete procházet. Místnosti v muzeu byly zachovány tak jak v nich byly lidé léčeni a to i s nástroji, které byly k léčbě využívány. Culion ovšem nenabízí pouze historii lepry. Dominantou města Culion je velký katolický kostel postavený na základech španělské pevnosti. Tento kostel nabízí nádherný výhled do okolí ať již na přístav či vzdálené město Coron ležící na protilehlém ostrově Busuanga. Culion dále nabízí krásné pláže a žije zde také vážně ohrožené zvíře Dugong, který je spíše znám pod názvem svého příbuzného z Floridy jako „Mořská kráva“. Dugong opravdu spíše vypadá jako kráva. Dnes se zhledem k znečištění okolních moří a reprodukčních schopností Dugongů stává střetnutí s Dugongem vzácnou událostí, ale na ostrově jsou nabízeny šnorchlovací zájezdy do míst kde Dugong žije.

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode